Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Відпальник прецизійної сталі та сплавів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу відпалювання металу різних марок; принцип роботи ковпакових, шахтних і протяжних багатониткових відпалювальних печей, витяжних та намотувальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, що обслуговуються; склад та властивості опалювального і захисного газів; правила роботи в газонебезпечній зоні; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відпалювання прецизійної сталі та сплавів (катанки, стрічки, дроту) в ковпакових, шахтних і протяжних багатониткових печах під керівництвом відпальника вищої кваліфікації. Стежить по контрольно-вимірювальних приладах за режимом відпалювання металу. Готує та завантажує метал на стенди, накриває метал муфелями. Бере участь в перенесенні та установленні ковпаків. Продуває метал під муфелем захисним газом, розвантажує печі та розбирає метал після відпалювання. Стежить заздравним станом печей, муфелів, стендів та всієї апаратури печей. Бере участь в ремонтах печей, що обслуговуються.