Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Роздавальник вибухових матеріалів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: типи та властивості вибухових матеріалів, засобів підривання; правила зберігання, видавання, випробування і знищення вибухових матеріалів та засобів підривання, правила їх транспортування на поверхню, по стовбуру шахти і до складу; правила розморожування нітрогліцеринових та сушіння аміачно-селітрових вибухових матеріалів, їх патронування та нумерацію; будову та правила технічного обслуговування обтискного маркіратора; робочу інструкцію з маркування електродетонаторів маркувальною головкою; систему й порядок обліку вибухових матеріалів та засобів підривання; облаштування складів та сховищ; правила освітлення складів та їх охорони; встановлену сигналізацію; будову та правила користування вогнегасником; правила ведення підривних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Отримує вибухові матеріали та засоби підривання, завантажує їх у транспортні засоби і супроводжує до місця призначення: базисних, кар'єрних, підземних та інших роздавальних складів, сховищ. Розвантажує і здає вибухові матеріали та засоби підривання. Оформляє документи. Розкладає, зберігає, просушує, розморожує вибухові матеріали. Визначає придатність вибухових матеріалів та засобів підривання. Маркує патрони. Щозміни налагоджує і регулює маркувальну головку відповідно до типу електродетонаторів; маркує всі електродетонатори, що видаються майстрам-підривникам та підривникам з наступною їхньою перевіркою на опір і цілісність містка; оглядає, очищає, протирає уайт-спіритом та мастилом всі деталі, що труться; робить профілактичний ремонт маркіратора. Заготовляє та нарізає вогнепровідний шнур. Видає вибухові матеріали та засоби підривання, приймає залишки. Бере участь у випробуванні та знищенні непридатних вибухових матеріалів. Веде облік кількості надходження та видавання вибухових матеріалів. Упаковує та укладає патрони в пакети та ящики. Насичує гільзи і пакети гідроізолювальною речовиною. Контролює черговість витрат вибухових матеріалів та засобів підривання в порядку надходження на склади та їх випуску. Розфасовує розсипні вибухові речовини на повторне подрібнення. Повертає тару з-під вибухових матеріалів на базисний склад. Виготовляє та маркує запалювальні трубки, прибирає приміщення складу.

Спеціалізація
У разі добової видачі вибухових матеріалів одним робітником на підземних складах понад 1 т і понад 10 т на поверхневих тарифікація встановлюється на розряд вище. На підземних роботах будівництва метрополітенів професію іменувати "Роздавальник вибухових матеріалів на підземних складах".