Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Оператор пульта керування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора пульта керування 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу на дільниці; принцип роботи обслуговуваного пульта керування технологічного обладнання; методи контролю перебігу технологічного процесу, освітлювальну схему процесу; основи електротехніки, механіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує технологічними процесами й обладнанням з пульта керування на дробильних, збагачувальних, брикетних фабриках, цехах, дільницях, установках продуктивністю понад 50 т/г до 300 т/г. Керує з пульта шахтовим сортуванням, поверхневим комплексом на вугільних шахтах та розрізах незалежно від продуктивності. Здійснює контроль за окремими параметрами технологічного процесу в автоматизованому виробництві з пульта керування за показаннями приладів, коректування, регулювання параметрів процесу. Спостерігає за автоматичними регуляторами та приладами.