* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Плавильник феросплавів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника феросплавів 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки феросплавів у разі різних способів ведення процесу на печах різного типу; фізичні та хімічні властивості феросплавів та шлаку; основні техніко-економічні показники роботи печей; графіки та способи ведення процесів виплавки феросплавів; державні стандарти та технічні умови на сплави і сировину; правила експлуатації печей; допоміжного обладнання, контрольно-вимірювальних та інших приладів; властивості вогнетривких матеріалів, що застосовуються під час футеровки плавильної шахти печі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес виплавки феросплавів в печах потужністю до 16,5 МВ·А та печах потужністю 9,0 МВ·А, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій. Керує підготовкою та завантаженням в піч шихтових матеріалів, перепуском електродів. Коректує хід плавки та дозування шихти залежно від хімічних аналізів металу і шихтових матеріалів, від електричного режиму та кількості випусків. Регулює погодинні витрати електроенергії і шихтових матеріалів. Веде процес виплавки феросплавів в печах потужністю 16,5 МВ·А та більше і в печах потужністю 9,0 МВ·А та більше, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій, під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Веде одночасний технологічний процес виплавки феросплавів та сплавів електротермічним і металотермічним способами. Стежить за станом устаткування та раціональним використанням сировини і матеріалів, за витратами електроенергії. Відбирає проби. Веде облік витрат сировини, матеріалів, електроенергії та роботи печей.