Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст повітряно-канатної дороги 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваних лебідок, електродвигунів, пускової апаратури та інших обслуговуваних механізмів, правила догляду за канатами; правила пуску та зупинки канатної дороги; режим і системи змащування; види застосовуваних мастильних матеріалів; установлену сигналізацію; основні види захисту від грозових розрядів; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує лебідкою повітряно-канатної дороги під час транспортування навантажених і порожніх вагонеток. Стежить за роботою лебідки, електродвигуна, канатів, шківів, роликів, причіпних і гальмівних пристроїв, за станом колії. Регулює режим роботи механізмів. Обліковує видані навантажені вагонетки. Перевіряє гальма і футерівку барабана. Бере участь в ремонті обслуговуваного обладнання.

Спеціалізація
У разі обслуговування пасажирської канатної дороги тарифікація проводиться на розряд вище.