Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Вивантажувач на відвалах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вивантажника на відвалах 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила ведення відвальних робіт і рух залізничного транспорту; конструкції вагонів, думпкарів, гальм, перекидних пристроїв і компресорів; вантажність розвантажувальних транспортних посудин; способи та умови розвантажування і закріплення кузовів, думпкарів; основні знання про будову залізничних колій і стрілкових переводів; схему розташування транспортних колій на відвалі; порядок нарощування і пересування рейкових колій залізничного тупика.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає вантажні залізничні ешелони, регулює їх рух до місць розвантаження. Вивантажує породу та інші відходи виробництва з думпкарів, вагонів, вагонеток. Стежить за утворенням відвалу. Подає сигнали про початок і кінець розвантаження залізничних ешелонів. Здійснює очищення габаритів залізничних колій від розсипаної гірничої маси. Бере участь у підбиванні, пересуванні, нарощуванні та підніманні відкотних відвальних колій, здійснює поточний ремонт залізничних колій робочої частини тупика і тримає його в належному стані. Бере участь у поставленні рухомого складу, що зійшов з рейок. Закриває і відкриває люки, борти і двері вагонів. Відгороджує сигналами небезпечні місця. Обліковує розвантажені вагони. Вмикає повітряну магістраль для перекидання думпкарів.