Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Заварник труб та балонів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією заварника труб та балонів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес заварювання та нагрівання балонів з металів і сплавів з обмеженою зварюваністю, металізації балонів алюмінієм; будову електрозварювальних машин та апаратів різних типів, нагрівальних печей; способи контролю та випробування швів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес заварювання гарячих балонів з титана, титанових сплавів та інших металів з обмеженою зварюваністю. Нагріває балони і металізує їх кінці алюмінієм. Стежить за температурою нагрівання, силою струму та регулює ці параметри. Контролює якість накладення шва, перевіряє його структуру на кольори мінливості за еталоном і розміри за технічними умовами. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.