Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Заливальник-труболиварник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виливання труб; технологію підшивання та відшивання стрижнів,, підготовки суміші; будову та принцип роботи устаткування, що обслуговується; властивості та склад футерувальних та фарбувальних матеріалів; хімічний склад рідкого металу, його вплив на якість труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі виливання труб на відцентрових машинах та напівбезперервних установках. Керує відцентровою машиною з пульта в процесі виливання сталевих труб. Керує механізмами знімання труб зі стола напівбезперервної установки та механізмами прибирання чавунних труб. Готує, підшиває стрижні розтруба (фланця), охолоджує водою розтрубну частину труби перед її витягуванням на відцентрових машинах та напівбезперервних установках для виливання труб діаметром до 500 мм. Готує суміш. Ремонтує дозувальний та роздавальний ковші, замінює, у разі необхідності, дозувальний ківш, подає метал до машини або установки, визначає температуру та придатність рідкого металу до заливання, заповнює дозувальний ківш та очищає його від шлаку. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.