Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Заварник труб та балонів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією заварника труб та балонів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес заварювання балонів і труб; будову та правила технічної експлуатації електрозварювальних машин і апаратів постійного та перемінного струму; властивості газів, що використовуються під час зварювання металу та правила поводження з газами, які знаходяться під високим тиском; призначення та використання присаджувальних матеріалів; механічні властивості зварюваних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес заварювання гарячих балонів та труб під час підсиленого витікання газів з горілок при постійному та перемінному струмі. Виявляє та усуває несправності в роботі зварювального устаткування, інструменту. Виправляє дефекти зварних сполучень.