Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Заливальник-труболиварник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією заливальника-труболиварника 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виливання труб; будову та правила технічної експлуатації відцентрових машин і напівбезперервних установок; види браку та причини його виникнення; правила складання та підготовки кокіля, підготовки горловин заливної чаші в процесі виливання труб, заміни кокілів і кристалізаторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виливання труб на відцентрових машинах і напівбезперервних установках під керівництвом заливальника-труболиварника вищої кваліфікації. Готує ливникову систему та оснастку до прийому металу, забезпечує чистоту дзеркала металу в заливальній чаші в процесі виливання труби на напівбезперервних установках. Готує, підшиває та відшиває стрижні розтруба на напівбезперервних установках карусельного типу та напівбезперервних установках для виливання труб діаметром 500 мм та більше. Центрує жолоб в процесі обертання форми, очищає його від шлаку, настилів та скрапу. Підмащує, фарбує та сушить жолоб, у разі необхідності - замінює його на відцентрових машинах. Очищає, складає та готує кокіль шляхом нанесення теплоізоляційного покриття. Установлює та центрує горловину заливної чаші. Установлює та закріплює заливний ківш. Контролює температуру рідкого металу, заливає його в кокіль. Готує суміш для підмащування та набивання горловин, сушить їх в процесі виливання сталевих труб. Замінює кокіль та кристалізатор.