Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Розбортувальник вініпластових та поліетиленових труб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією розбортувальника вініпластових та поліетиленових труб 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виготовлення та розбортування вініпластового покриття у фітінгах, трійниках, колінах тощо; будову та правила технічної експлуатації нагрівальної електропечі; установки розбортування поліетиленових труб і повітряного пальника-пістолета для зварювання розбортовки, що розійшлася; властивості вініпласту; температурні режими роботи нагрівальної електропечі; сортамент футерованих труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес розбортування вініпластових та поліетиленових кінців труб на торець сталевих труб і муфт. Нагріває вініпластові кінці до повного розм'ягчування. Замінює інструменти на установці під час переходу з одного розміру на інший. Виконує пруткове зварювання вініпластом розбортовки труб, що розійшлася. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, виконує його поточний ремонт.