Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Труболиварник-формувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією труболиварника-формувальника 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виливання труб; процес формування стрижнів розтруба та фланця; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації установки та напівавтоматичної потокової лінії; властивості формувальної суміші у разі взаємодії з розплавленим металом; правила поводження з природним газом і стисненим повітрям; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення (формування) стрижнів розтруба та фланця на установках і напівавтоматичних потокових лініях. Засипає стрижневу суміш в стрижневі ящики. Формує та запікає стрижні розтруба в електропечах. Регулює температурний режим печі. Стежить за нормальним горінням газових пальників та нагріванням у період спікання. Розпресовує стрижневі ящики. Очищає від пригару, обдуває повітрям і змащує розподілювальною речовиною стрижневі ящики для напівавтоматичних потокових ліній. Перевіряє роботу вузлів потокової лінії на налагоджувальному режимі. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.