Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний вальцювальника стана гарячого прокату труб 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією підручного вальцювальника стана гарячого прокату труб 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу обкатки оправок і заготовок, калібрування труб різних марок сталі та розмірів; принцип роботи стана, що обслуговується; будову допоміжного устаткування, що обслуговується; правила перевалки валків і установлення технологічного інструменту згідно з калібром валків і сортаментом труб, що прокатуються; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі обкатки оправок і заготовок на обкатних станах; калібруванні труб на калібрувальних станах продольної прокатки. Стежить за роботою устаткування та керує механізмами з установлення; виймання та підготовки технологічного інструменту: дорнів, оправок, стрижнів, замінює їх та доставляє до стана. Кантує труби вручну. Обслуговує змащувальну машину, готує мастило та вводить його в гільзу (трубу).