Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом гарячого прокату труб 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом гарячого прокату труб 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес прокатки труб різних марок сталі; будову та принцип роботи устаткування станів, що обслуговуються, і всіх механізмів поста керування; системи ручного і автоматичного керування механізмами; виробничу сигналізацію; сортамент труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі виробництва труб у разі роботи з кількістю машинно-ручних операцій 40 та більше за хвилину. Керує з пульта механізмами стана гарячого прокату труб під час прошивання зливків і заготовок, прокатки, калібрування та редукування труб, виробництва оправок; керує механізмами задавання металу та іншими допоміжними механізмами стана. Регулює оберти валків залежно від навантаження двигуна, темпу прокатки, марок і профілів труб, що прокатуються. Стежить за навантаженням електродвигунів і сигналами з суміжних дільниць. Забезпечує схоронність та безперервну роботу керованих механізмів. Бере участь у перевалках валків, налагодженні стана.