Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст електролафета 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи електролафета та прийоми керування ним; правила безпечного руху та транспортування виробів; схему розміщення устаткування, агрегатів та колій в цеху; основи електрослюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електролафетом під час транспортування вагонеток з різними матеріалами. Готує електролафет до роботи. Відвозить завантажені вагонетки та повертає порожні до місця завантаження. Подає вагонетки в піч або сушарки під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Стежить за справністю електролафета, змащує тертьові частини механізмів. Виявляє та усуває несправності в роботі електролафета, що обслуговується, бере участь в його ремонті.