Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник гарячих труб 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пресувальника гарячих труб 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси пресування труб на трубопрофільних пресах трубопрофільної установки та гарячої висадки кінців бурильних труб перемінного перерізу; правила налагодження преса та допоміжних механізмів; правила підбору та заміни пресового інструменту; сортамент заготовки та труб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить технологічні процеси прошивання зливків і заготовок на прошивних пресах трубопрофільної установки або прошивних пресах пілігримового стана, гарячої висадки кінців бурильних труб перемінного перерізу. Веде технологічний процес пресування труб на трубопрофільних пресах трубопрофільної установки під керівництвом пресувальника гарячих труб вищої кваліфікації. Задає заготовку у приймач. Подає мастило на заготовку. Встановлює накінечники та експандери. Стежить за температурою оброблюваного металу, регулює темп висадки та додержує параметрів оброблюваних кінців труб. Визначає температуру металу. Підбирає інструмент деформації згідно з заданими розмірами. Розбирає, складує та бере участь у перевалці пресового інструмента, забезпечує збережність та безперебійну роботу технологічного та вимірювального інструменту. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.