Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Пробиральник основи металосіток 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пробиральника основи металосіток 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми пробиральних установок різних типів; діаметри дроту та моноволокна, що використовуються під час ткання; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв, будову контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пробирає навиту основу в ремізи та берди для ткання металевих сіток різних номерів з дроту різних металевих сплавів діаметром понад 0,1 до 0,25 мм і понад 1,5 мм та синтетичних сіток різних номерів з синтетичного моноволокна діаметром від 0,35 до 1 мм, діаметром до 0,1 мм - під керівництвом пробиральника вищої кваліфікації. Визначає дріт різних металів та сплавів за їх зовнішнім виглядом і механічними властивостями, проміряє їх індикаторним мікрометром та визначає діаметр нитки із моноволокна. Перевіряє правильність пробраної основи за допомогою контрольно-вимірювальних приладів або лупи.