Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник на випробуванні труб і балонів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пресувальника на випробуванні труб і балонів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: державні стандарти на спеціальні балони великої місткості; види з'єднувальних нарізок; фізичні та хімічні властивості марок сталі, з яких виготовляються балони; властивості газів і рідини у стисненому стані; параметри випробувань за марками сталі та видами балонів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес гідравлічного та пневматичного випробування спеціальних балонів місткістю 80 л та більше з наступним травленням, знежирюванням, промаслюванням, очищенням на піскоструминних та інших агрегатах. Визначає місткість і вагу балонів. Встановлює точки зруйнування. Контролює нарізні та фланцеві з'єднання балонів перед випробуванням. Установлює запобіжні пристрої на балони. Додержує параметрів випробувань. Налагоджує устаткування та стежить за роботою пресів. Виготовляє пасирувальні розчини для наповнення балонів, контролює середовище в шламовому відстійнику.