Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Намотувальник дроту та тросів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова, або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні знання про будову, назву та призначення найважливіших частин перемотувальних верстатів і намотувальних (перемотувальних) апаратів; нормалі котушок згідно з номером дроту; призначення та умови застосування простих пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перемотує дріт з мотків на котушки на перемотувальних верстатах з числом шпінделів до 4-х включно та діаметром дроту понад 0,25 до 1,0 мм. Перемотує дріт з тугоплавких металів діаметром понад 0,28 мм. Надягає мотки (шпулі) дроту на фігурки. Стежить за рівномірністю намотування та за товщиною дроту, що перемотується. Заповнює маркувальну етикетку. Заправляє перемотувальні верстати дротом під керівництвом намотувальника вищої кваліфікації.