Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник на випробуванні труб і балонів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією пресувальника на випробуванні труб і балонів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію гідравлічного та пневматичного випробування труб і балонів, будову та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; державні стандарти на випробування труб та балонів; системи ручного та автоматичного керування пресом; сортамент труб та балонів, що випробуються; склад травильних розчинів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес випробування балонів під тиском до 10 МПа, чавунних труб зовнішнім діаметром до 400 мм, електрозварних труб зовнішнім діаметром до 200 мм, нарізних з'єднань бурильних і обсадних труб зовнішнім діаметром до 127 мм на гідравлічних або пневматичних пресах згідно з заданими технічними умовами. Веде технологічний процес гідравлічного та пневматичного випробування спеціальних балонів місткістю до 80 л з наступним травленням, знежирюванням, промаслюванням і очищенням на піскоструминних та інших агрегатах під керівництвом пресувальника вищої кваліфікації. Зачищає розтруб, рубчики та пригар у середині чавунних труб. Заповнює трубу водою, подає та знімає встановлений тиск, перевіряє правильність показань манометрів. Перевіряє стан випробуваних шайб, матриць, замінює їх. Маркує труби. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Нейтралізує травильні стоки.