Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Апаратник вакуум-термічної печі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси зневуглецювання та азотування феросплавів; будову та принцип роботи устаткування, що обслуговується; основи вакуумної техніки, електрометалургії і електротехніки; вимоги державних стандартів до якості продукції; фізичні та хімічні властивості феросплавів, вогнетривких матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси зневуглецювання та азотування феросплавів у вакуумній печі під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує візок феросплавами і вкочує його у піч. Стежить за електричним, температурним та вакуумним режимами по показаннях контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за станом вакуумної системи та насосами, водоохолодженням, нагрівачами і ущільнювачами. Працює з вантажопідйомними механізмами. Вивантажує продукцію з печі. Бере участь в установленні термопар, пуску вакуумних насосів та печі. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.