Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Люковий 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією люкового 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес коксування; будову та правила технічної експлуатації коксових печей та газовідвідної арматури; способи завантаження камер печей; способи герметизації кришок завантажувальних люків; установлену сигналізацію; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес завантаження шихтою камер печей у разі обслуговування механізмів знімання та встановлення люків, у разі бездимного завантаження на коксових батареях з об'ємом камер понад 40 куб.м. Відкриває та закриває завантажувальні люки, очищає кришки та сідловини люків від графіту, готує та транспортує розчин для заливання люків, ущільнює кришки завантажувальних люків, включає та виключає парову інжекцію. Забезпечує повноту та рівномірне завантаження камер коксування. Додержує графіка завантаження печей та видавання коксу. Контролює готовність машин до видавання коксу, подає сигнал машиністам коксових машин про видачу печей та про блокування між коксовими машинами у разі відсутності радіозв'язку між машиністами. Стежить за плануванням шихти, зніманням та установленням дверей з машинного та коксового боків, за правильним установленням коксовиштовхувача, коксонапрямної і гасильного вагону. Контролює справність комунікацій парової інжекції. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, виконує його ремонт.