Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Контролер вуглеприймання 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи пробовідбірного та пробообробного обладнання; правила і способи (методи) відбору та оброблення проб; марки та групи вугілля; склад шихти; способи шихтування вугілля; норми простою вагонів під розвантажування; діючу сигналізацію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює контроль маркування вугілля у вагонах, що надійшли, підготовку приймальних ям або складів для розвантажування вугілля, сортування вагонів із вугіллям за шахтогрупами, перевірку усереднення вугілля на складі та розміщення вагонів відповідно до розмічування. Спостерігає за розвантаженням вагонів, ретельним очищенням ям перед розвантаженням вугілля нової марки або шахтогрупи, роботою пробовідбирачів та пробообробних машин під час відбору й оброблення проб. Проводить завантажування, етикетування, пломбування, забезпечує збереження проб та оформлення необхідної документації.