Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Заливальник-труболиварник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією заливальника-труболиварника 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію заливання рідкого металу в форми на устаткуванні різних типів; конструктивні особливості відцентрових машин і напівбезперервних установок; вимоги до якості труб, які виливаються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виливання труб на відцентрових машинах і напівбезперервних установках. Перевіряє та випробовує механізми машини або установки. Визначає режим роботи та послідовність технологічного процесу, задає оберти формі, заливає форми рідким металом із дозувального ковша, включає рух та зупиняє корпус та форму, розшиває стрижні, витягує трубу та кантує її на конвеєр. Перевіряє температуру рідкого металу. Контролює якість труб, поверхню кокіля, кристалізатора та оправки, співвісність кристалізатора, оправки та стола в процесі підшивання стрижня. Виконує поточний ремонт устаткування. Керує бригадою машини або установки.