Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст пневмотранспорту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування; схему магістралей та комунікацій пневмотранспорту; контрольно-вимірювальні прилади, інструмент та пристосування; види магістральних матеріалів та місця змащування устаткування; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує устаткуванням пневмотранспорту під час транспортування різних порошків за допомогою стисненого повітря. Стежить за справним станом та безперебійною роботою живильників, трубопроводів, циклонів, фільтрів, бункерів. Регулює подавання та тиск повітря в розподільній головці, лабіринтних ущільненнях, повітрозбірниках та концентрацію пилоповітряної суміші. Перевіряє клапани на устаткуванні, бункерах та пилопроводах. Усуває затримування пилу в магістралі. Продуває пилопроводи. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Очищує, змащує та ремонтує устаткування, що обслуговується.