Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст скіпового підіймача 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації підіймача; допустиме навантаження тросів; установлену сигналізацію; види та властивості мастильних матеріалів і місця змащування устаткування; основи слюсарної справи; графік роботи підіймача.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підіймає різні матеріали за допомогою скіпового підіймача, додержуючись вагових норм вантажу, який підіймається. Завантажує матеріали в ківш скіпового підіймача. Запускає та зупиняє підіймач. Подає сигнали про спуск та підйом. Стежить за справним станом електричного та механічного устаткування. Виявляє та усуває несправності в роботі механізмів підіймача. Перевіряє гальмові пристрої, троси. Змінює зношені деталі, зрощує троси. Бере участь у ремонті устаткування.