Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості механічного, електричного, пневматичного, особливо складного унікального, експериментального обладнання, агрегатів, установок, апаратів, приладів та електричних схем локомотивів; правила ремонту та обслуговування обладнання, технологічні процеси роботи унікального та експериментального обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, оглядає, перевіряє технічний стан, випробовує і регулює особливо складне унікальне експериментальне, механічне, електричне, пневматичне обладнання, агрегати, установки, апарати і прилади на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійності їх під час експлуатації.

Приклади робіт
Огляд, перевірка технічного стану, ремонт, випробування, регулювання і заміна несправних вузлів і апаратів: Генератора головного тепловоза - відновлення збудження на холостому ходу та під навантаженням, перевірка цілісності обмоток, кидального струму. Двигуна тягового електровоза. Контактора кулачкового. Підвішування ресорних візків. Реле керування усіх типів, реле теплового. Регулятора кількості обертів. Струмоприймачів.