Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи налагодження схем телевимірювань, телесигналізації, телеавтоматики; будову електровимірювальних приладів, схеми та режими роботи обладнання; основні зразки складних схем та вузлів, методи відновлення відповідальних вузлів та деталей; способи комплексного керування обладнанням у різних режимах; прийоми та способи виявлення несправностей та їх усунення на всіх типах обладнання; конструкцію всіх типів затворів; технічні характеристики та конструкції обладнання, яке ремонтується, налагоджується та випробовується, а також режими його роботи; способи налагодження пристроїв автоматики; будову контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування, ремонтує, налагоджує та випробовує режимні схеми керування. Ремонтує, робить монтаж, налагоджує складні та точні прилади, установки, датчики усіх систем та типів. Виконує роботи з комплексного випробовування обладнання та усунення несправностей під час випробувань. Регулює співвісність петель обладнання. Перевіряє електронні плати. Використовує у роботі електронну вимірювальну апаратуру - осцилографи, високовольтні вимірювачі та генератори. Налагоджує систему автоматики. Складає схеми для проведення спеціальних нетипових випробувань апаратури телеавтоматики. Перевіряє особливо складні пристрої апаратури телеавтоматики. Регулює рівні сигналів каналів зв'язку. Обслуговує, ремонтує та керує затворами усіх типів. Веде технічний нагляд за монтажем затворів із сторонніми організаціями. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання, під час перевірки в процесі ремонту та під час випробувань. Ремонтує, налагоджує та регулює схеми автоматики керування та захисту затворів. Випробовує, налагоджує та керує затворами у заданих режимах.