Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Прийомоздавальник вантажу та багажу в поїздах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила перевезення вантажів і багажу; раціональні схеми завантаження вагонів; порядок обліку вантажів і багажу та оформлення супроводжувальних документів; будову багажного вагона і порядок обслуговування систем і установок у ньому; схему залізниць; план формування перевезення вантажобагажу, графіки руху поїздів і час зупинки на станціях на шляху прямування - в межах дільниці, яка обслуговується; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежної безпеки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає, навантажує, підгруповує на шляху прямування поїзда, вивантажує і здає вантаж і багаж на станціях. Забезпечує раціональне розміщення вантажу і багажу в вагоні відповідно до плану формування, супроводжує і забезпечує схоронність вантажу і багажу на шляху прямування. Оформляє супроводжувальні документи при прийомі вантажу і багажу до перевезення і здає їх на станціях призначення. Заздалегідь інформує телеграмою або по телефону станції, на яких підлягають вивантаженню багаж і вантажобагаж загальною вагою більше 500 кг і неподільного місця вагою більше 80 кг. Забезпечує вантажно-розвантажувальні роботи за час зупинки поїзда на станціях. Облік прийнятих до перевезення і виданих на шляху прямування вантажу і багажу. Опалення, вологе і сухе прибирання у вагоні, нагляд за технічним станом вагона на шляху прямування.

Спеціалізація
Старший прийомоздавальник вантажу та багажу у поїздах тарифікується на один розряд вище прийомоздавальників, якими він керує.