Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Провідник службово-технічного вагона 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальну будову службово-технічного вагона; будову і порядок обслуговування приладів опалення, примусової вентиляції і кондиціонування повітря, електрообладнання, холодильних установок; правила пожежної безпеки; інструкцію провідника пасажирських вагонів; правила перевезення пасажирів і багажу по залізницях України; пам'ятку з охорони праці провіднику пасажирських вагонів; рекомендації з надання першої (долікарської) допомоги.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за технічним станом вагона на шляху прямування. Утримує в справному стані, чистоті і схоронності внутрішнє обладнання і знімній інвентар вагона. Забезпечує роботу приладів опалення, освітлення, вентиляції, холодильних установок. Стежить за роботою електрообладнання. Забезпечує опалення вагонів у зимовий час і підтримує в них нормальну температуру. Виконує вологе і сухе прибирання вагона. Забезпечує вагон паливом і водою. Перевіряє наявність і справність денних і нічних сигналів вагона на шляху прямування. Забезпечує огородження і безпеку поїзда при його вимушеній зупинці згідно з інструкцією з сигналізації на залізницях України. Під час обслуговування службового вагона рефрижераторного поїзда (секції) готує їжу для бригади, яка обслуговує рефрижераторний поїзд (секцію), і чергує під час відпочинку бригади.