Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара установки електрошлакового переплаву 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес переплаву сталі та сплавів різних марок; будову та принцип роботи установки електрошлакового переплаву; принцип роботи та правила технічної експлуатації газових, повітряних і водяних установок; фізичні та хімічні властивості і склад шлакоутворюючих матеріалів; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес переплаву сталі та сплавів на установках електрошлакового переплаву ємкістю до 25 т, готує установку до переплаву, очищує піддони, кристалізатори, кулачки, супорт, установлює кристалізатори, електроди під керівництвом сталевара установки електрошлакового переплаву. Очищує штангу і затравну шайбу. Дробить та прогартовує флюс. Установлює затравку на піддон. Клеймує зливки, витягує їх з кристалізаторів і укладає в ями уповільненого охолодження. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування, що обслуговується. Готує інструмент. Бере участь у ремонті установки, що обслуговується.