Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара мартенівської печі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара мартенівської печі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки сталі; принцип роботи мартенівської печі; будову та правила технічної експлуатації торкрет-машини; склад та властивості шихтових, заправних та добавочних матеріалів, розкислювачів та легуючих добавок; склад та властивості торкрет-маси; склад та властивості кисню, будову кисневої апаратури, правила роботи в газонебезпечних місцях та поводження з киснем.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, обробляє та закладає сталевипускний та шлаковий отвори мартенівських печей ємкістю 25 т до 100 т під керівництвом підручного сталевара мартенівської печі (першого). Виконує скачування шлаку та осадку його в шлаковій чаші. Полірує ванну. Бере участь у наведенні шлаку. Відбирає проби металу та шлаку для аналізу. Продуває повітряні регенератори стисненим повітрям та промиває їх водою. Ущільнює торці регенераторів після промивання. Видаляє нарости та охолоді, виправляє факел печі. Керує пневмосистемою торкрет-машини під час торкретування кладки печі, забезпечує рівномірне подавання торкрет-порошка та рідкого розчину в її змішувач. Готує та установлює торкрет-машину на місце торкретування. Готує та установлює апаратуру для продувки кисню в ванну сталеплавильних печей. Замінює та очищує фурми в процесі ведення плавки. Подає кисень у фурмений пристрій та стежить за його тиском. Регулює тиск та витрати води в фурмах. Заміряє температуру відхідної води.