Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара установки електрошлакового переплаву 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара установки електрошлакового переплаву 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес переплаву сталі та сплавів різних марок; будову та принцип роботи установки електрошлакового переплаву; принцип роботи та правила технічної експлуатації газових, повітряних і водяних установок; фізичні та хімічні властивості і склад шлакоутворюючих матеріалів; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес переплаву сталі та сплавів на установках електрошлакового переплаву ємкістю 25 т та більше, готує установку до переплаву, очищує піддони, кристалізатори, кулачки, супорт, установлює кристалізатори, електроди під керівництвом сталевара установки електрошлакового переплаву. Очищує штангу і затравну шайбу. Дробить та прогартовує флюс. Установлює затравку на піддон. Клеймує зливки, витягує їх з кристалізаторів і укладає в ями уповільненого охолодження. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування, що обслуговується. Готує інструмент. Бере участь у ремонті установки, що обслуговується.