Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара мартенівської печі 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара мартенівської печі 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки сталі; будову мартенівських печей, які обслуговуються; основність та рідкорухомість шлаку і визначення їх за поведінкою шлаку в печі і за шлаковими коржами; системи охолодження печі та комунікацій води, стисненого повітря та пари; схему та будову газопроводів, нафтосмолопроводів та киснепроводів; схему автоматизації теплового режиму.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виплавки сталі в мартенівських печах ємкістю 500 т та більше під керівництвом сталевара мартенівської печі. Ремонтує, обробляє та закладає сталерозливний та шлаковий отвори. Готує сталевипускний та шлаковий жолоби і випускає шлак. Установлює жолоб для заливання чавуну. Перевіряє правильність набирання та установлення малих стопорів для регулювання струменя під час випуску плавки, якість підготовки вогнетривкої маси для обмазування стовпів. Керує торкрет-машиною та торкретує кладку печей. Визначає та регулює вологість і швидкість вильоту торкрет-маси. Перевіряє стан кладки печі до та після випуску плавки, готовність машини до роботи та установлює її на місце торкретування.