Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара електропечі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара електропечі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу виплавки сталі та сплавів у електропечах; вимоги до якості шихтових та заправних матеріалів і розкислювачів; фізико-хімічні властивості шихтових та заправних матеріалів, розкислювачів і легуючих добавок; способи кладки футерування печі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Завалює металеву шихту, феросплави та флюси в електропечі ємкістю от 3 т до 25 т під керівництвом підручного сталевара електропечі (першого). Ламає зливний жолоб та воронку для зливання металу в піч при роботі дуплекс-процесом. Бере участь в нарощуванні та установленні електродів і випусканні плавки. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.