Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сталевар мартенівської печі 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сталевара мартенівської печі 6 розряду або підручного сталевара мартенівської печі 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки сталі в мартенівських печах; основність та рідкорухомість шлаку та визначення їх за поведінкою шлаку в печі та за шлаковими коржами; конструктивні особливості мартенівських печей; склад та властивості шихтових, заправних і добавочних матеріалів, розкислювачів та легуючих добавок; значення підготовки сирих матеріалів для продуктивності печі та якості сталі, яка виплавляється; сучасні методи підготовки рідкого чавуну для мартенівської плавки; регулювальні пристрої та принцип дії автоматики теплового режиму; сутність процесу інтенсифікації мартенівської плавки та методи інтенсифікації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виплавки сталі в мартенівських печах ємкістю 100 т до 500 т. Шихтує плавку, завалює та прогріває шихту, заливає чавун, регулює подавання палива та повітря в піч. Наводить шлак та регулює основність та рідкорухомість шлаку, швидкість вигоряння домішок. Стежить за скачуванням шлаку та перемішуванням металу в ванні печі. Забезпечує своєчасний відбір проб та визначає готовність плавки. Випускає метал та шлак. Заправляє піч, підмазує стовпчики, підсипає пороги та установлює жолоб для заливки чавуну. Стежить за справним станом вогнетривкої кладки печі, автоматики та механізмів перекидання клапанів та іншого устаткування печі. Виконує гарячий та холодний ремонт печі. Бере участь у прийманні печі після ремонтів. Керує бригадою підручних сталевара мартенівської печі.