Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Розливальник сталі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією розливальника сталі 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи кристалізації зливка; внутрішні дефекти зливків; вплив швидкості розливання сталі на якість металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розливання та регулює швидкість розливання металу з ковшів ємкістю 100 т та більше, розливання високоякісних сплавів і марок сталі, конверторної сталі з ковшів ємкістю 100 т до 300 т; центрування струменя, очищення стаканчика і омивання сталевого отвору в ковші киснем під час розливання конверторної сталі з ковшів ємкістю 300 т та більше. Центрує струмінь, очищує стаканчик і омиває сталевий отвір в ковші киснем під час розливання сталі з ковшів ємкістю 100 т і більше, розливання високоякісних сплавів і марок сталі, розливання конверторної сталі з ковшів ємкістю 100 т до 300 т. Готує подані в розливний проліт состави до розливання конверторної сталі з ковшів ємкістю 300 т і більше. Установлює стопори в сталерозливному і проміжному ковшах. Установлює сталерозливний ківш на стенд біля печі, замінює шлакові чаші. Забезпечує своєчасне подавання сталерозливних составів і розкислювачів, готує до випуску плавок ковші та розливну площадку.