Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Машиніст закупорювальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста закупорювальних машин (виробництво фруктових та овочевих консервів) 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваних автоматичних, напівавтоматичних і ручних закупорювальних машин; вимоги до якості закупорювання і заварювання банок; відмінності у видах жерсті та алюмінієвої стрічки для окремих видів продукції; ступінь наповнення банок; розміри банок, кришок; правила і порядок маркування; правила користування шаблонами, контрольно-вимірювальним інструментом; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес закупорювання наповнених фруктами та овочами банок на автоматичних закупорювальних машинах продуктивністю від 50 до 150 банок/хв і на закупорювальних машинах, синхронно спарених із соусонаповнювачем (дозатором, олієнаповнювачем), продуктивністю до 150 банок/хв. Веде процес закупорювання банок на ручних і напівавтоматичних закупорювальних машинах. Веде процес заварювання наповнених стералконових банок на автоматах. При обслуговуванні соусонаповнювача - регулює подавання соусу, олії, маринаду, стежить за рівнем його у наповнювачі, періодично наповнює розливну місткість. Завантажує кришки у магазин закупорювальної машини або автомата. Контролює якість закупорювання періодичною перевіркою закупорювання і заварювання банок. Налагоджує автомати і машини в процесі роботи, усуває дрібні несправності в їх роботі. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.