Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Сортувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сортувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги державного стандарту і технічні умови; види і причини браку; вимоги до готової продукції; правила приймання та оформлення готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує ультрамарин за гатунками залежно від чистоти та яскравості тону, пластини штучної шкіри, пластшкіри, пластини з термопластичних матеріалів, всі види лінолеуму, полівінілхлоридні, кумаронові та полістирольні плитки, листи декоративного паперо-шарувального пластику за площею, калібрами, гатунками, відтінками, за допомогою вимірювальних інструментів; пробкові вироби за гатунками з вибиранням оксамиту та напівоксамиту на сортувальному конвеєрі; визначає серійність оргскла і виробів з нього. Підбирає органічне скло в партії за вагою, номіналом, гатунком. Сортує синтетичні щетини, волосінь на різних видах пакувань; каучук, хімматеріали, корди для гумового виробництва, великогабаритні гумові вироби, гумовані вироби для нафтової та суднобудівної промисловості, гумові нитки відповідно до державних стандартів і технічних умов. Виявляє брак, нерівномірність за діаметром, неправильне намотування, стягненість мотків, склеєних ниток, підраховує метраж, зважує продукцію, маркує, укладає, пакує тощо. Записує дані сортування та виявлені дефекти у журнал. Виписує паспорти на відсортовану продукцію.