Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сталевар електропечі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сталевара електропечі 5 розряду або підручного сталевара електропечі 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки різних марок сталі та сплавів в електропечах; будову та правила технічної експлуатації устаткування печі; фізико-хімічні властивості та склад шихтових і заправних матеріалів, розкислювачів і легуючих добавок; типи електрододержаків і механізмів переміщення електродів та вимоги до них; номінальні потужності пічних трансформаторів та допустимі навантаження; методи інтенсифікації плавки; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виплавки сталі та сплавів в електропечах різних типів ємкістю 3 т до 25 т. Нарощує і установлює електроди. Контролює та регулює електричний та тепловий режими роботи печі. Здійснює випуск плавки. Стежить за економними витратами електроенергії, станом печі та її устаткування, охолодженням арматури печі та станом контрольно-вимірювальних приладів. Бере участь у прийманні печі після ремонтів. Ремонтує устаткування, що обслуговується. Керує бригадою підручних сталевара електропечі.