Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування бурових 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтер з обслуговування бурових 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес буріння свердловин на нафту, газ, термальні води та інші корисні копалини; основи електротехніки, телемеханіки та електроніки; будову та електричні схеми різноманітних електричних машин, апаратів, вимірювальних приладів, автоматичного регулювання і телемеханіки; методи проведення випробування електрообладнання, кабельних і повітряних мереж; повну електричну схему об'єкта, що обслуговується, і кожної дільниці бурової; правила налагодження і ремонту складних електроприладів, вимірювальних, зварювальних і силових трансформаторів, випрямлячів, приладів автоматичного регулювання, включаючи тиристорні схеми керування двигунами насоса, лебідки, ротора та автомата подавання долота; принцип роботи перетворювачів і різноманітного типу генераторів; способи заміни окремих частин електричних машин і апаратів в умовах бурової; розрахунок потреби в статичних конденсаторах для підвищення коефіцієнта потужності; правила настроювання і регулювання контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує електрообладнання бурових установок (буріння свердловин, на яких як привод основних агрегатів використовують двигуни постійного струму, синхронні високовольтні двигуни або синхронні чи асинхронні електродвигуни потужністю понад 320 кВт), розподільних пристроїв електродвигунів напругою до 6 кВ, станції керування напругою, приводи насосів, лебідки та інше обладнання, станції керування регулятора подавання долота, електропорошкове гальмо автомата спуско-підіймальних операцій; обслуговує схеми вторинної комутації і релейного захисту: струмового, диференційного та ін. Обслуговує електрообладнання і приводи напругою до 6 кВ з автоматичним регулюванням. Приймає все електрообладнання і пристрої заземлення бурових установок після монтажу, проводить пробний пуск електродвигунів під наглядом інженерно-технічного персоналу. Перевіряє і усуває несправності в складних схемах і приладах електротехнічного обладнання, схемах керування електродвигунами, виконаними на безконтактних елементах (з тиристорними схемами). Обслуговує електрообладнання агрегатів з системами електромашинного керування із зворотними зв'язками за струмом і напругою. Обслуговує і здійснює ремонт електрокотлів. Розробляє заходи щодо поліпшення коефіцієнта потужності електрообладнання за умови різноманітних режимів і навантажень. Ремонтує розподільні прилади електрообладнання бурової в процесі буріння свердловин і забезпечує його безперебійну роботу.