Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з підтримування пластового тиску 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про нафтове родовище і способи його експлуатації; методи підтримання пластового тиску; призначення і правила експлуатації обладнання магістральних водоводів нагнітальних свердловин; основні вимоги до якості води, газу і повітря, що закачуються в пласти; схему підключення трубопроводів; будову розподільних батарей; основні поняття про будову і призначення контрольно-вимірювальних приладів (витратомірів, водомірів, манометрів тощо).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує обладнання нагнітальних свердловин, що працюють з тиском до 10 МПа (100 кгс/кв.см) і обсягом закачування води до 3600 куб.м/добу. Спускає газовий конденсат з вологовідділювачів, стежить за справністю устєвого обладнання нагнітальних свердловин, вологовідділювачів і бере участь в їхньому ремонті. Стежить за справним станом обв'язки батарей у розподільних будках. Систематично проводить обхід магістральних і робочих трубопроводів та нагнітальних свердловин, стежить за справністю їхнього стану і бере участь у ремонті. Бере участь у роботах щодо підвищення прийомистості свердловин. Стежить за показаннями реєструючих приладів і веде облік показань. Бере участь у роботах з монтажу та демонтажу трубопроводу. Відбирає проби з нагнітальних свердловин і водоводів. Веде вахтовий журнал закачування робочого агенту в пласт.