Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник зі складання та перевалки клітей 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вальцювальника із складання та перевалки клітей 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи налагодження клітей станів і профілевигинальних агрегатів, що обслуговуються; причини виходу зі строю валків і валкової арматури; конструктивні особливості прокатних станів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує, комплектує, складає, розбирає, налагоджує кліті на стендах та бере участь в установленні їх на блюмінгах, рейкобалочних і лінійних сортопрокатних станах з сортаментом прокату понад 20 профілерозмірів, безперервних, дрібносортних, дротових, штрипсових і листових станах, великосортних станах 600 і 650 з послідовним розташуванням клітей: профілевигинальних агрегатах. Готує та перевалює на стані кліті. Готує арматуру та перевалює валки на роликових правильних машинах рейкобалочних і великосортних станів. Готує, розбирає, комплектує, складає та налагоджує кліті на станах прокатки широкополочних балок під керівництвом вальцювальника із складання та перевалки клітей вищої кваліфікації.