Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ (другий) 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією помічника бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ (другий) 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: єдині технічні правила ведення бурових робіт; принцип роботи бурових установок; правила, методи, терміни змащування бурового обладнання; призначення пристроїв малої механізації і контрольно-вимірювальних приладів; призначення бурового розчину; способи його приготування; призначення системи очищення і приготування бурового розчину, а також обладнання, яке пов'язане з цим процесом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі буріння свердловин глибиною понад 1500 м включно на нафту, газ, термальні, йодобромні води та інші корисні копалини установками глибокого буріння. Бере участь у пуску бурової установки під керівництвом бурильника. Готує, обважнює і здійснює хімічне оброблення бурового розчину. Очищує і змащує бурове обладнання, інструмент і веде контроль за циркуляцією розчину. Очищує жолобну систему, вібросито від вибуреної породи. Здійснює дрібний ремонт укриття, настилів і огорожі приймального моста, підлоги бурової, циркуляційної системи та інших споруд. Заміряє і шаблонує обсадні труби. Бере участь в освоєнні експлуатаційних і випробуванні розвідувальних свердловин, у приготуванні різних паст і рідин, у ліквідації ускладнень, аварій, в обладнанні устя свердловини герметизувальними пристроями, в укладанні обсадних труб на містки, у цементуванні обсадних колон, установленні і розбурюванні цементних мостів, у монтажі, демонтажі і транспортуванні бурової установки. Виконує заключні роботи і профілактичний ремонт бурового обладнання.