Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст преса 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста преса 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси пресування та формування заготовок, прокатки колес і бандажів; будову пресів різних конструкцій; способи та правила налагодження пресів; вплив температури нагрівання заготовок на роботу преса та якість колес і бандажів; види та способи запобігання браку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процеси обтиску, формування та прошивання колісних і бандажних заготовок, вигинання диска та калібрування обода колеса на гідравлічних та парогідравлічних пресах зусиллям понад 1000 до 3000 тс, процесу попереднього обтиску заготовки для колес на пресах, обладнаних установками гідрозбиву. Веде процеси обтиску, формування, прошивання колесних і бандажних заготовок, вигинання диска та калібрування обода колеса на гідравлічних і парогідравлічних пресах зусиллям 3000 тс та більше під керівництвом машиніста преса вищої кваліфікації. Налагоджує прес і установлює інструменти деформації. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та роботою важільної і клапанної системи преса та мультиплікатора.