Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст преса 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста преса 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічних процесів обтиску, формування та прошивання колісних і бандажних заготовок; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації пресів, що обслуговуються; мультиплікатора, установки гідрозбиву, аванкамери та інших механізмів керування пресом, властивості сталі різних марок під час нагрівання та обпресування; вимоги державних стандартів до продукції, що випускається.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес обтиску, формування та прошивання колісних і бандажних заготовок, вигинання диска та калібрування обода колеса на гідравлічних та парогідравлічних пресах зусиллям до 1000 тс. Керує пресами, дистрибуторами повороту пуансонів та руху стола вертикальних циліндрів підйому та опускання траверси та роботою механізованих кліщів. Готує та налагоджує преси. Установлює інструменти деформації. Веде процес попереднього обтиску колісних заготовок на пресах, обладнаних установками гідрозбиву, і процесів обтиску, формування і прошивання колісних і бандажних заготовок, вибивання диска та калібрування обода колеса на гідравлічних та парогідравлічних пресах зусиллям понад 1000 до 3000 тс під керівництвом машиніста преса вищої кваліфікації. Дотримує встановленого рівня води в аванкамері. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та роботою важільної системи преса, за надходженням мастила у вузли тертя.