Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Декоратор вітрин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки "Мистецтво" (спеціальності "Дизайн", "Образотворче мистецтво", "Моделювання та конструювання товарів народного вжитку") або професійно-технічна освіта з присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією декоратора вітрин 5 розряду. Без вимог до стажу роботи. Або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією декоратора вітрин 4 розряду не менше 2 років та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 5 розряду.

Знає та застосовує у діяльності: сучасні форми та методи показу товарів, способи технічного оформлення вітрин та створення товарної (художньо-декоративної) експозиції; сучасні напрями в оформленні вітрин; принципи відбору товару для показу в вітринах, їх конструктивні, споживчі та естетичні ознаки; засоби світової реклами; принципи застосування та влаштування газосвітової реклами; рекламну цінність окремих частин вітрини; принципи використання в експозиції товару фотозображення; вимоги до розроблення та порядок затвердження торгових знаків (торгових марок) як атрибутів інтелектуальної власності підприємства; техніку створення декоративного зображення малюнка і шрифту; норми освітленості вітрин; способи запобігання та усунення замерзання, запотівання та дзеркального відбивання вітринного скла; порядок розробки рекламних проектів; наукові основи розпорядництва, регулювання і координації діяльності працівників нижчої кваліфікації; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає плани реклами товарів та послуг. Контролює їх виконання. Бере участь у розробленні комплексного рекламного оформлення вітрин, інтер'єрів торгових центрів, виставок та ярмарків. Вибирає виразні засоби та розробляє технічні рішення для кожного типу вітрини, стилю викладення, сезону та характеру рекламування товару (послуги). Проектує композиційні рішення вітрини та рекламний показ товарів (надання послуг) у внутрішньому просторі підприємства. Бере участь в організації виставок-продажів, конкурсів-оглядів, демонстрацій мод, показу технічно складних товарів в дії та інших заходах із сприяння просуванню товарів (надання послуг) до споживачів. Бере участь у розробленні ескізів фірмового одягу для працівників магазину (закладу харчування), товарних знаків та торгових символів. Керує роботою художньої майстерні, встановлює робочі завдання для декораторів вітрин нижчої кваліфікації.