Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Калькулятор", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та одержання професії калькулятора 3 розряду безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила роботи підприємств громадського харчування; правила користування збірками рецептур страв та кулінарних виробів; норми складання та виходу готової продукції; ціни на сировину та напівфабрикати; націнки та правила користування ними; порядок та правила розрахунку (калькулювання) відпускних цін на кулінарну продукцію та покупні товари; порядок оформлення калькуляційних карток та їх облік; порядок проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей; правила експлуатації комп'ютерної та розрахунково-обчислювальної техніки; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розробляє калькуляцію на кожний вид продукції. Визначає на основі встановлених рецептур закладання та вихід готової продукції. Визначає ціни на кулінарну продукцію та покупні товари з урахуванням місць їх реалізації. Здійснює, по мірі змінення цін на продукти-складники та сировину, перерахунок цін на готову продукцію. Веде реєстрацію калькуляційних карток в установленому порядку. Складає на основі заявок завідувача виробництва або шеф-кухаря розрахунок необхідної кількості продуктів для виготовляння страв, напівфабрикатів та кулінарних виробів. Здійснює вибірку з товарних звітів та веде оперативний облік вироблених страв та готової продукції. Бере участь в інвентаризації товарно-матеріальних цінностей.