Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник стана гарячого прокату труб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного вальцювальника стана гарячого прокату труб 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію обкатки оправок і заготовок; основи технологічних процесів прошивання, прокатки, калібрування та редукування труб різних профілів і марок сталі; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації стана, що обслуговується, печі, допоміжних механізмів; види браку та методи їх усунення; таблиці прокатки; сортамент труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес обкатки нових і закатаних оправок і заготовок різних марок сталі та профілів на обкатних станах. Складає та перевалює валки. Замінює лінійки, встановлює оправки на стан. Керує натискним пристроєм. Сортує та завантажує в піч закатані оправки. Витягує закатані оправки зі стрижнів на оправковитягачі. Обслуговує егалізатор. Веде технологічний процес калібрування труб різних марок сталі та профілів на калібрувальних станах поздовжньої прокатки під керівництвом вальцювальника стана гарячого прокату труб вищої кваліфікації. Встановлює та замінює технологічний інструмент. Перевіряє та забезпечує безперебійну роботу устаткування, контрольно-вимірювального інструменту, засобів автоматичного регулювання параметрів технологічного процесу та якості прокату, проводить контрольні заміри.