Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник обкатної машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вальцювальника обкатної машини 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію нагрівання та обкатки заготовок; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації обкатних машин усіх видів, нагрівальних пристроїв; вимоги державних стандартів до якості та геометричних розмірів обкатуваних балонів, труб, способи калібрування технологічного інструменту; системи ручного та автоматичного керування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес обкатки днищ і горловин балонів під тиск до 10 МПа, кулевих балонів, днищ, запобіжних ковпаків різноманітних розмірів з різних марок сталі та сплавів, заготовок роликів для конвеєрів. Веде технологічний процес обкатки днищ і горловин балонів під тиск 10 МПа та вище під керівництвом вальцювальника обкатної машини вищої кваліфікації. Регулює температуру нагрівання заготовки в процесі обкатки. Забезпечує нормальну роботу обкатної машини, нагрівального пристрою, маніпулятора, уловлювача, конвеєра-нагромаджувача, всіх допоміжних механізмів. Підбирає, регулює технологічний обкатний інструмент, налагоджує установки та преси для виготовлення кулевих балонів, обкатні машини. Веде процес гофрування та роздування, ремонтує зовнішню поверхню кулевих балонів. Здійснює поопераційний контроль якості. Редукує та свердлить отвори у ковпаках. Стежить за роботою приладів. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.